פתיחת חשבון בנק בחו"ל

//

מזה חודש ובעקבות הרפורמה המשפטית בארץ, אנו מקבלים המון פניות ושאלות בנוגע לפתיחת חשבון בנק בחו"ל.

פתיחת חשבון בנק בחו"ל מאשפר הזדמנויות שונות שלא ניתן לגשת אליהן דרך בנקים מקומיים. על אף מורכבותו וחדירתו של התהליך, קיימים יתרונות רבים עבור חברות ויחידים בניהול חשבון בבנק זר, שכן בנקים אלו מאפשרים גישה ישירה וחופשית, בהתאם לכללי הפיקוח, למכשירים פיננסיים ומנגנוני השקעה ייחודיים, אשר עדיין אינם עומדים לרשות לקוחות הבנקים בישראל. האפשרות לסחור במגוון מכשירים פיננסיים מאפשרת להגדיל את התשואות על ההון העסקי והפרטי, מאפשרת הקפדה נוקשה יותר על חשאיות המשקיע, מקטינה חשיפות ורמות סיכון, מפזרת השקעות וסיכונים ועוד.

אחת הסיבות המרכזיות לכך שכיום יש ערך משמעותי לליווי מקצועי בפתיחת חשבון בבנקים זרים, הינה העלייה החדה ברמת הרגולציה והפיקוח על הבנקים ברחבי העולם בשנים האחרונות. כיום, רובם המכריע של הבנקים הזרים מבקשים מיחידים וחברות, בטרם פתיחת חשבון, לבצע הליך של גילוי נאות ובדיקת נאותות, במסגרתם נדרש המבקש לספק מידע מקיף ורגיש אודות מקור הכנסותיו, תחומי פעילותו, תכניות עסקיות, קשרים למוסדות פיננסיים שונים ועוד.

מדינות שאנו ממליצים לפתוח בהם חשבונות:

  1. שוויץ: שוויץ נחשבת לאחת המדינות המשגשגות ביותר מבחינה כלכלית והיא בעלת התוצר המקומי הגולמי לנפש מהגבוהים בעולם, בנוסף, שוויץ משמשת גם כמרכז פיננסי מהגדולים בעולם, הנהנה ממוניטין של פרטיות, יציבות והגנה על נכסים.
  2. ליכטנשטיין: לליכטנשטיין יש כלכלה משגשגת, מתועשת מאוד וליברלית, בה מתקיימת פעילות פרטית פעילה, והתערבותה של המדינה בפעילות הכלכלית נותר נמוך מאוד. ללא קשר לגודלה הקטן של המדינה ולמחסור באוכלוסיה, המערכת הפיננסית במדינה מספקת את הדרגה הגבוהה ביותר של פרטיות וסודיות. הבנקים שלהם מציעים מגוון רחב של שירותים פיננסיים פרטיים למשקיעים חיצוניים מכל רחבי העולם. העסקאות יעילות ונוחות יותר. המערכת המשפטית של ליכטנשטיין מאפשרת למוסדות בנקאיים להשתתף בבורסות גלובליות, בשווקי כספים, בקרנות חוץ, בביטוחים והזדמנויות אחרות לניהול נכסים.
  3. גאורגיה: מגזר הבנקאות בגאורגיה מפותח ויציב. כל הבנקים המסחריים מאושרים ונשלטים על ידי הבנק הלאומי של גאורגיה. השירותים מתוחכמים ומפותחים, העיצוב המודרני והפונקציונליות של בנקאות אינטרנט ובנקאות פרטית אטרקטיביים. בגאורגיה ישנו מגוון רחב של בנקים לבחירה, השניים הגדולים ביותר הם בנק גאורגיה ובנק TBC, שניהם מציעים אבטחת עסקאות פיננסיות ומגוון רחב של שירותים. שתי החברות נסחרות בבורסה של לונדון ובהתאם לכך, פעילותן כפופה לבקרה וביקורת קפדניים ובטוחים ביותר.
  4. מונטנגרו: מערכת הבנקאות במונטנגרו יציבה ומאופיינת ברמת סודיות בנקאית ראויה בהחלט. הבנקים במונטנגרו אינם משתתפים בתכניות החלפת מידע אוטומטית (AEOI) או תקני דיווח נפוצים (CRS). במילים אחרות, בנקים לא מדווחים על אחזקות חשבונות לממשלה, למעט עסקאות גדולות. בנוסף, בכל הנוגע לביטוח, ממשלת מונטנגרו מציעה ביטוח של עד כ- אירו לכל מפקיד במקרה של כשל בנק. עובדה מעניינת נוספת היא שלמרות שאיננו בגוש האירו, המטבע הרשמי של מונטנגרו הוא האירו.
  5. קפריסין: לקפריסין יש את אחת המערכות הפיננסיות המפותחות ביותר באירופה כולה, המטרה העיקרית של המדיניות הפיננסית של ממשלת קפריסין הייתה ליצור מערכת בנקאית איתנה, עם שיעורי המס הנמוכים ביותר בכל האיחוד האירופי. קפריסין היא תחום שיפוט מושלם לניהול חשבונות בנק ליחידים וחברות מכיוון שהם מציעים שקיפות ברמה ראשונה בסביבת מס נמוכה וקרנות מובטחות של פיקדונות.

משרדנו, סטרוגנו ושות', מתאים את שירותיו לאופיו ועיסוקו הספציפי של הלקוח, וברשותו הידע וההבנה הנדרשים כדי לקחת בחשבון את כל טווח הספקטרום של מאפיינים רלוונטיים, אשר יובילו לבחירת הבנק הזר שישרת את צרכי לקוחותיו באופן הטוב ביותר. במסגרת אלו נמדדים הן מאפייני הלקוח – תחום עיסוקו, התנהלותו הפיננסית ומטרותיו העסקיות, והן מאפייני הבנק – יציבותו, יחס הלימות הון, דירוג האשראי מדינתי ובנקאי, הסדרי רגולציה ופיקוח רלוונטיים ועוד.

כמו כן, ניסיונו רב השנים של צוות המשרד בתחום זה מקנה לו היכרות אישית עם גורמים פיננסיים רבים ברחבי העולם, כך שהלקוחות נהנים מהליך פרוצדוראלי מהיר ויעיל.