9 סיבות לפתיחת חשבון בנק בחברת Offshore

//

אחת ההסתייגויות מפתיחת חשבון הבנק offshore היא שזו סברה כי חשבון כזה מיועד לעשירים בלבד. ולמעשה, פתיחת חשבון בנק לחברת offshore היא חסכונית ומועילה יותר מכפי שניתן לחשוב. חשבון בנק offshore הוא חשבון אשר תפתח במדינה זרה או מחוץ לתחום השיפוט שלך. לפיכך, פתיחת חשבון בנק offshore היא מקום טוב להתחיל בו מכיוון שיחסי הגומלין עם המערכת הבנקאית ב- offshore יכולה לספק לך את הבסיס של הדברים הבאים:  הסיבה הברורה ביותר עבור פתיחת חשבון בנק offshore היא שתזרים המזומנים של מקבל הריבית על פיקדונות ששולמו ברוטו, יהיה ללא ניכוי המס המוטל בדרך כלל על מי שאינו תושב מקומי. אחד היתרונות הרבים של פתיחת חשבון בנק אופשור היא העובדה שהם נמצאים לעתים קרובות בתוך מדינות מקלטי מס, ולפיכך תשלום המס הוא מזערי בהשוואה לתשלום בבנק הנמצא במדינת האם.

חשבון בנק Offshore
עם פתיחת חשבון בנק offshore תוכל להשתמש בכרטיס האשראי כדי למשוך כספים בכל מקום בעולם. יתרון נוסף של חשבון הבנק offshore הוא שאם אתה לא מעוניין לסגור את חשבון הבנק במדינה שלך, אתה יכול להפיק תועלת על ידי העברת כספים למקלט מס ללא תשלום. כלומר – היתרון בחשבונות בנק מסוג זה הוא קבלת אבטחה ופרטיות לנכס או לכספים שבבעלותך.

פתיחת חשבון Offshore
בכדי לפתוח חשבון בנק בחו"ל, יש לבצע מחקר ראשוני ומקדים בנוגע למדינה אשר פתיחת חשבון בנק תהייה הולמת והמתאימה ביותר לצרכיך. לכאורה, פתיחת חשבון offshore יכולה להיות פשוטה כמו פתיחת חשבון חיסכון. אולם למעשה רוב האנשים המעוניינים לפתוח חשבון בנק בחו"ל רוצים ליהנות מהטבות מס משמעותיות, ובנוסף פתיחת החשבון תעניק להם פריבילגיות נוספות כגון: רישיון נהיגה ועוד.

פרטיות
הפרטיות בחשבון בנק Offshore כבר לא יכולה להיות דבר מובן מאליו, אך זוהי בחירה פופולארית עבור אנשים המקפידים מאוד על הפרטיות שלהם ועל אנונימיות. אולם, לפרטיות מקסימאלית והגנה על הנכס, העצה הטובה ביותר היא להקים תאגיד offshore ושם להחזיק את חשבון הבנק offshore שלך. תאגיד אנונימי במדינת מקלט מס לדוגמא, יכול להוסיף משקל רב להגנת הפרטיות.

השקעה
פתיחת חשבון בנק  offshore היא דרך מצוינת לגוון את ההשקעות ולנצל את חיסכון המס הגלובלי. אומנם יש לך חובת דווח על הרווחים שלך ברוב המקומות וכמובן גם תשלומי מיסים, אך עדיין ניתן לפתוח את חשבון הבנק offshore עבור אפשרויות השקעה גדולה יותר. בנוסף, אתה חייב לדווח על כל תשלומי הריבית או הדיבידנדים שקיבלת על כל השקעות שלך, ולשם כך עשה שימוש בחשבון זה. אתה יכול לקבל גישה מיידית להזדמנויות הטובות ביותר להשקעה, כולל מטבעות ומתכות יקרות ללא דאגה לגבי מגבלות משפטיות במדינת האם שלך.

הצד המשפטי
הדרך הנכונה לפתוח חשבון בנק offshore היא דרך חברת עורכי דין מנוסה המציעה שירותים משפטיים חוקיים מהחוף. כעיקרון הזכות לפרטיות יכולה להתבטל במידה ומתנהלת חקירה פלילית, כאשר יש חשד לפעילות בלתי חוקית.

שירותים
בדרך כלל מקלט מס מוצע על ידי מדינות שיש להן ייצוא טובין קטן או לא משמעותי וכדי לקזז את חוסר האיזון הם מציעים הפחתת מס כתמורה להכנסת מטבע זר אליהם. יתכן שכדאי לשקול שירותים אחרים נוספים אותם מציע הבנק, כגון סוגים שונים של חשבונות, כרטיסי אשראי, כספות ועוד. בנקים offshore רבים מציעים מגוון רחב של שירותי בנקאות פרטית. בנק גדול עשוי גם להציע אבטחה רבה יותר ושירותים נוספים אך זאת לעיתים תמורת תשלום נוסף. אולם, יש לכך תנאים מסוימים שצריכים להתקיים ע"י הלקוחות אותם צריך לקחת בחשבון.

חשבון בינלאומי
אם אתה מקבל עסקאות בינלאומיות באופן קבוע, הרי שהגיוני ונכון להקים מבנה של חברת offshore בתחום שיפוט מדינת מקלט מס. ישנן מדינות כאלו בהן אין תשלומי מס המוטלים על הכנסה שמקורה מחוץ לתחום השיפוט והחברה אינה נדרשת למלא דוחות כספיים שנתיים או פעילות דוחות. יתרה מזאת, החברה יכולה לפתוח ולהחזיק חשבון אשר ניתן להשתמש בו עבור עסקאות אישיות או עסקים בינלאומיים. אם אתה נייד בחו"ל ועובד תדיר בין מדינות,  יש לך מספר אפשרויות העומדות לרשותך - אתה יכול לתת לבנק הנוכחי שלך הרשאה לשנות את סוג החשבון שלך לחשבון בינלאומי, לאחר מכן תוכל להשתמש בחשבון זה כדי לשלם את חשבונות השיבה ולנהל דרכו עסקאות בינלאומיות.

חברות אשראי
הדרך בה תוכניות אלה מתנהלות היא שחברות האשראי ויזה ומאסטרקארד לא יודעות מי מחזיק בכרטיס האשראי בפועל - אין תאריך לידה, אין כתובת, אין תעודת זהות ואין כל פרט אשר יכול לזהות את בעל הכרטיס. כלומר – פניה לוויזה או ישראכרט תוכל תייצר מעט מאוד פרטים מאחר והבנק מצוי במדינה עם הסדרי סודיות , ולכן זהו יכול להיות תהליך ארוך ומעיק אשר יכול להיפתר רק בהתערבות ממשלתית במקרים בהם יש חשד לעניין פלילי.

כרטיס כספומט
יש אנשים המעדיפים לקבל כרטיס כספומט ממוסד פיננסי אחר. על כרטיסים אלו בדרך כלל אין שם המוטבע עליהם, מה שמוסיף הגנה על פרטיותך. כרטיסים אלה גם אינם משאירים עקבות לבנק האמיתי שלך. הכסף ניתן להעברה בכרטיס כספומט על ידי חשבון בנק אחר. אנשים אוהבים באמצעות כרטיסים אלה לכסות את הוצאות חברות לנסיעות, לבידור ולהוצאות עסקיות אחרות. בדרך כלל ברכישת כרטיס כספומט יש דרישה לצילום דרכון.

לסיכום...
לפתיחת חשבון בבנק Offshore יתרונות רבים, שחלקם כוללים את הגישה לתחום שיפוט יציב מבחינה פוליטית וכלכלית, עלות נמוכה יותר וקבלת ריבית גבוהה יותר. אתה יכול להשתמש בחשבון בנק זר ככלי אינטגראלי באסטרטגיה העסקית שלך או כאדם פרטי ממניעים אחרים. במילים אחרות, פתיחת חשבון בנק offshore אינה רק למציאת מקום לשמירת הכסף שלך, והתועלת בקיומו היא מכלול רב מאוד של גורמים.